0

چگونه از مشکلات سینوسی در هواپیما جلوگیری کنیم؟

چگونه از مشکلات سینوسی در هواپیما جلوگیری کنیم؟

چگونه از مشکلات سینوسی در هواپیما جلوگیری کنیم؟

در این پست از مجله اینترنتی آلواتان قصد داریم به بررسی چگونگی جلوگیری از مشکلات سینوسی در هواپیما بپردازیم. زمانی که در حال برنامه ریزی برای یک تعطیلات تابستانی هستید، آلرژی های فصلی و مشکلات سینوسی احتمالا آخرین چیزهایی هستند که به ذهن شما می رسد. گفته می شود، اگر برنامه های سفر شما شامل پرواز باشد، ممکن است بلافاصله با مشکلات سینوزیت مواجه شوید. اگر به دنبال اقدامات زیر برای کاهش درد سینوسی در طول پرواز هستید، نیازی به انتخاب بلیط قطار نیست.

چرا هواپیما باعث درد سینوسی می شود؟

سینوزیت زمانی اتفاق می‌افتد که سینوس‌های شما، که معمولاً پر از هوا هستند، در اثر تجمع مایع مسدود می‌شوند. این تجمع منجر به احساس فشار شدید و درد صورت می شود و گاهی اوقات این شرایط با خستگی، سرفه، عطسه و حتی تب همراه است.

پرواز باعث افزایش فشار هوا در سر شما می شود. برای افراد مبتلا به سینوزیت، این فشار می تواند منجر به گرفتگی سینوس ها و سایر علائم دردناک شود. غلبه بر مشکلات سینوسی در ارتفاع 30000 فوتی به این معنی است که احتقان خود را زود برطرف کنید و به بدن کمک کنید تا فشار را به درستی مدیریت کند.

جلوگیری از درد سینوسی در هواپیما توسط:

1. هیدراته ماندن. نوشیدن آب زیاد به بدن شما کمک می کند تا در برابر اثرات تهویه ضعیف و ارتفاع زیاد مقاومت کند. قبل و در طول پرواز، مطمئن شوید که حدود 5-8 لیوان آب بنوشید تا سطح هیدراتاسیون سالمی داشته باشید.

روی یک محلول نمک سرمایه گذاری کنید. برای یک پرواز طولانی، محلول نمکی می تواند رویایی برای افراد مبتلا به سینوزیت باشد. مقدار کمی از این محلول یک بار در ساعت برای کمک به کاهش اثرات خشک شدن در هواپیما.

از نوشیدنی های کافئین دار یا الکلی خودداری کنید. در یک پرواز طولانی، گاهی اوقات یک قهوه خوب یا یک آبجو سرد واقعا می تواند به شما کمک کند از وقت خود در هوا لذت ببرید. الکل و کافئین هر دو بدن شما را کم آب می کنند و اگر محیط از قبل فاقد رطوبت باشد، آن نوشیدنی خوش طعم می تواند سینوزیت شما را حتی بیشتر از خود پرواز تحریک کند.

در حالی که ممکن است لذت بردن از یک قهوه خوب یا آبجو سرد وسوسه انگیز باشد، اما این نوشیدنی ها در واقع کاملاً کم آب هستند. با توجه به اینکه محیط از قبل رطوبت زیادی ندارد، این نوشیدنی ها می توانند سینوزیت شما را بیشتر تحریک کنند.

قبل از بلند شدن از زمین از اسپری ضد احتقان استفاده کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، جلوگیری از احتقان از همان ابتدا بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات سینوسی در هوا است. قبل از پرواز، به داروخانه مراجعه کنید و یک اسپری ضد احتقان را از راهروی بینی بردارید و درست قبل از سوار شدن به پرواز از آن استفاده کنید.

لباس گرمتر بپوشید برای بستن قرارداد، حتما از لایه های گرمتر استفاده کنید. در حالی که هوای سرد ممکن است انتشار میکروب ها را کاهش دهد، همچنین می تواند سیستم ایمنی شما را کاهش دهد و شما را در برابر هر گونه ویروس بالقوه مستعدتر کند.

نظرات کاربران

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله اینترنتی آلواتان تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

مشاهده بیشتر