0

مفهوم Wi-Fi چیست؟

مفهوم Wi-Fi چیست؟

مفهوم Wi-Fi چیست؟

تعریف

Wi-Fi فناوری بی سیم است که برای اتصال رایانه ها ، تبلت ها ، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها به اینترنت استفاده می شود.

Wi-Fi سیگنال رادیویی است که از روتر بی سیم به دستگاه نزدیک ارسال می شود و سیگنال را به داده هایی که می توانید مشاهده و استفاده کنید ، تبدیل می کند. این دستگاه یک سیگنال رادیویی را به روتر منتقل می کند ، که از طریق سیم یا کابل به اینترنت متصل می شود.

شبکه Wi-Fi چیست؟

یک شبکه WiFi به سادگی یک اتصال اینترنتی است که از طریق یک روتر بی سیم با چندین دستگاه در خانه یا مشاغل به اشتراک گذاشته می شود. روتر مستقیماً به مودم اینترنتی شما متصل است و به عنوان مرکزی برای پخش سیگنال اینترنت به تمام دستگاه های دارای Wi-Fi شما عمل می کند. این به شما انعطاف می دهد تا زمانی که در محدوده تحت پوشش شبکه خود هستید به اینترنت متصل باشید.

Wi-Fi به چه معناست؟

از قضا ، هیچ چیزی را نشان نمی دهد. تصور می شود که Wi-Fi که اغلب با نام WiFi ، wifi ، wi-fi یا wi fi شناخته می شود ، مخفف Wireless Fidelity است ، اما چنین چیزی وجود ندارد. این اصطلاح توسط یک شرکت بازاریابی ایجاد شده است زیرا صنعت بی سیم به دنبال نامی کاربرپسند برای اشاره به فناوری نه چندان کاربر پسند معروف به IEEE 802.11 است. و اسمش گیر کرد.

وای فای چگونه کار می کند؟

Wi-Fi از امواج رادیویی برای انتقال داده ها از روتر بی سیم شما به دستگاه های دارای Wi-Fi مانند تلویزیون ، تلفن هوشمند ، رایانه لوحی و رایانه شما استفاده می کند. از آنجا که آنها از طریق امواج با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، دستگاه ها و اطلاعات شخصی شما می توانند در برابر هکرها ، حملات سایبری و سایر تهدیدها آسیب پذیر شوند. این امر به ویژه زمانی صادق است که در مکان هایی مانند کافی شاپ یا فرودگاه به شبکه عمومی Wi-Fi متصل می شوید. در صورت امکان ، بهتر است به یک شبکه بی سیم متصل شوید که از رمز عبور محافظت می کند یا یک نقطه دسترسی شخصی است.

انواع اتصالات Wi-Fi

با گسترش شبکه های تلفن همراه در حوزه اینترنت خانگی ، گزینه های شما برای اتصال بی سیم در خانه در حال افزایش است. همانند سرویس اینترنت ، هر نوع اتصال بی سیم مزایا و معایبی مانند سرعت و قدرت سیگنال دارد. ما در اینجا به تعدادی از آنها اشاره کردیم.

خط/روتر

این روزها اکثر خانه ها از روتر بی سیم برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند. از مزایای آن می توان به راحتی راه اندازی ، جابجایی در محدوده نقطه دسترسی Wifi (روتر) و قابلیت اتصال چندین دستگاه اشاره کرد. معایب: پهنای باند محدود و کاهش سرعت به دلیل اتصال بیشتر دستگاه ها به یک شبکه Wifi ، و همچنین تداخل احتمالی سایر دستگاه های الکترومغناطیسی در خانه.

هات اسپات موبایل یا جت پک

نقاط اتصال تلفن همراه و اختصاصی در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب تر برای اتصال ایمن در سفر هستند. دو دستگاه رایج hotspot تلفن هوشمند شما و jetpack است. امروزه اکثر تلفن های هوشمند یا رایانه های لوحی می توانند به عنوان یک نقطه اتصال موقت مورد استفاده قرار گیرند و اگر گاهی اوقات به آن نیاز دارید ، یک گزینه عالی است. استفاده از آن آسان است و نیازی به خرید دستگاه های اضافی ندارد ، اما می تواند عمر باتری و داده های شما را بسیار سریع از بین ببرد. از طرف دیگر ، جت پک به عنوان یک نقطه اتصال اختصاصی تلفن همراه عمل می کند که مانند تلفن هوشمند شما سیگنالی از برج های سلول در منطقه شما دریافت می کند. دستگاه های بیشتری می توانند به آن متصل شوند و طیف بیشتری از Wi-Fi را ارائه می دهد. و از آنجا که این دستگاه جداگانه است ، باتری تلفن هوشمند شما تحت تأثیر قرار نمی گیرد. سقوط این است که مجبور شوید جت پک و یک طرح جداگانه را از طریق حامل تلفن همراه خود خریداری کنید.

اینترنت خانگی 4G LTE

اگر در مناطق روستایی زندگی می کنید که گزینه های اینترنت شما محدود است ، اینترنت خانگی 4G LTE قابل تامل است. این سرویس اینترنت پرسرعتی را ارائه می دهد که از طریق دکل های تلفن همراه و شبکه های تلفن همراه با سرعت متوسط ​​بارگیری در حدود 25 مگابیت بر ثانیه ارائه می شود ، به طور معمول با تاخیر کمتر و داده های بیشتر از آنچه با ماهواره دریافت می کنید. بسته به شرکت مخابراتی ، سرعت و قابلیت اطمینان بالاتری دارد. برخی از مشکلات اینترنت خانگی 4G LTE می تواند شامل محدودیت دسترسی و هزینه خدمات و راه اندازی باشد.

اینترنت 5G خانگی

با افزایش دسترسی به اینترنت 5G خانگی (دسترسی بی سیم ثابت) ، این پتانسیل را دارد که به یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین خدمات اینترنتی موجود تبدیل شود. با استفاده از طیف جدیدی از فرکانس های رادیویی قدرتمند در شبکه بی سیم ، ظرفیت بیشتری نسبت به 4G ، سرعت بسیار سریعتر (تا 1 گیگ) و تأخیر کمتری نسبت به آنچه اکثر مردم در خانه دارند ارائه می دهد. از آنجا که ایستگاه های پایه بی سیم 5G معمولاً در 10 مایلی خانه ها واقع شده اند ، قابلیت اطمینان خدمات اغلب قابل توجه است. تنها اشکال واقعی اینترنت خانگی 5G در حال حاضر این است که دسترسی بسیار محدود است ، اما همه چیز در حال تغییر است.

نظرات کاربران

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله اینترنتی آلواتان تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

مشاهده بیشتر