0

3 نوع ورزش برای تقویت سلامت قلب

3 نوع ورزش برای تقویت سلامت قلب

3 نوع ورزش برای تقویت سلامت قلب

در این پست از مجله اینترنتی آلواتان قصد داریم به معرفی 3 نوع ورزش برای تقویت سلامت قلب بپردازیم. فعالیت بدنی گام بزرگی به سوی سلامت قلب است. این یکی از موثرترین ابزار شما برای تقویت عضله قلب، کنترل وزن و جلوگیری از آسیب شریان ناشی از کلسترول بالا، قند خون بالا و فشار خون بالا است که می تواند منجر به حمله قلبی یا سکته شود.

همچنین درست است که انواع مختلفی از ورزش برای ایجاد تناسب اندام کامل مورد نیاز است. کری جی استوارت، فیزیولوژیست ورزشی جانز هاپکینز، می گوید: «تمرینات هوازی و تمرینات مقاومتی برای سلامت قلب مهم هستند. اگرچه انعطاف‌پذیری مستقیماً به سلامت قلب کمک نمی‌کند، اما با این وجود مهم است زیرا پایه خوبی برای انجام تمرینات هوازی و قدرتی به طور مؤثرتر فراهم می‌کند.»

در این پست نحوه استفاده از انواع مختلف ورزش برای شما آورده شده است.

سلامت قلب با ورزش های هوازی و ایروبیک

ورزش هوازی گردش خون را بهبود می بخشد که منجر به کاهش فشار خون و ضربان قلب می شود. علاوه بر این، برای مثال، همانطور که با تست تردمیل اندازه گیری می شود، آمادگی کلی هوازی شما را افزایش می دهد و به برون ده قلبی شما کمک می کند (چقدر قلب شما خوب پمپاژ می کند). ورزش هوازی همچنین خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد و اگر قبلاً با دیابت زندگی می کنید، به شما در کنترل قند خون کمک می کند.

چقدر: در حالت ایده آل، حداقل 30 دقیقه در روز، حداقل پنج روز در هفته.

مثال: پیاده روی سریع، دویدن، شنا، دوچرخه سواری، بازی تنیس و طناب زدن. ورزش های هوازی کوبنده قلب، نوعی است که پزشکان وقتی حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت متوسط ​​را توصیه می کنند، در ذهن دارند.

سلامت قلب با تمرین های هقدرتی و استقامتی

تمرین استقامی تأثیر ویژه تری بر ترکیب بدن دارد. برای افرادی که دارای مقدار زیادی چربی بدن هستند (از جمله شکم بزرگ که یک عامل خطر برای بیماری قلبی است)، می تواند به کاهش چربی و ایجاد توده عضلانی لاغرتر کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که ترکیبی از ورزش هوازی و کار مقاومتی ممکن است به افزایش کلسترول HDL (خوب) و کاهش کلسترول LDL (بد) کمک کند.

چقدر: طبق کالج پزشکی ورزشی آمریکا، حداقل دو روز غیر متوالی در هفته تمرین مقاومتی یک قانون خوب است.

مثال‌ها: تمرین با وزنه‌های آزاد (مانند وزنه‌های دستی، دمبل یا هالتر)، روی دستگاه‌های وزنه‌برداری، با باندهای مقاومتی یا از طریق تمرینات مقاومتی بدن، مانند فشار، اسکات و …

کشش، انعطاف و تعادل

کاری که آنها انجام می دهند: تمرینات انعطاف پذیری، مانند کشش، مستقیماً به سلامت قلب کمک نمی کند. کاری که آن‌ها انجام می‌دهند به نفع سلامت اسکلتی عضلانی است که شما را قادر می‌سازد انعطاف‌پذیر بمانید و از درد مفاصل، گرفتگی و سایر مشکلات عضلانی خلاص شوید. استوارت می‌گوید که انعطاف‌پذیری بخش مهمی از توانایی حفظ تمرینات هوازی و تمرینات مقاومتی است.

اگر پایه‌های اسکلتی عضلانی خوبی دارید، این به شما امکان می‌دهد تمرین‌هایی را انجام دهید که به قلب شما کمک می‌کند. به عنوان یک امتیاز، تمرینات انعطاف پذیری و تعادل به حفظ ثبات و جلوگیری از سقوط کمک می کند، که می تواند باعث آسیب هایی شود که سایر انواع ورزش را محدود می کند.

چقدر: هر روز و قبل و بعد از ورزش های دیگر.

مثال‌ها: پزشک شما می‌تواند حرکات کششی اولیه را توصیه کند که می‌توانید در خانه انجام دهید، یا می‌توانید دی‌وی‌دی یا ویدیوهای یوتیوب را برای دنبال کردن پیدا کنید (البته اگر در مورد شدت ورزش نگران هستید، با پزشک خود مشورت کنید).

نظرات کاربران

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب مجله اینترنتی آلواتان تنها با کسب مجوز مکتوب امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 5 =

مشاهده بیشتر